| preaocupat a întrebat:

Da, eu m-am apucat de o facultate, de economie si de administrare a afacerilor... problema apare aici, dc m-am apucat eu de facultatea asta... ce vreau eu de fapt sa stiu cu ce ma ajuta facultatea asta pe viitor? ce voi face eu cu ea? mentionez ca sunt la profilul Marketing.

5 răspunsuri:
| foxi a răspuns:

Daca o faci studiind si nu platind...iti foloseste!

| luiza a răspuns:

Ca multe facultati din ziua de azi: iti poate fi de folos sau nu! daca te angajezi la o firma pe profil economic te poate ajuta faptul ca ai o diploma in economie...

| itsokdude a răspuns:

Hehe si eu am inceput exact la Administrarea afacerilor, nu te ajuta la nimic. E cam aceeasi treaba si cu marketing, de fapt te invarti printre aceleasi materii la Stiinte economice... Chestia e ca oricum e mai bine sa faci o facultate decat sa nu o ai deloc.
M-am gandit exact cum gandesti, ce o sa fac cu ea? am vrut sa ma transfer la management, dar e cam acelasi lucru. Eu am renuntat, si incep anul viitor la medicina=>balneofiziokinetoterapie si recuperare. Nu sunt in masura sa iti spun ce sa faci, dar daca simti ca nu te reprezinta sau daca stii ca nu o sa faci nimic cu ea, renunta daca trebuie sa mai platesti. Ramane la aprecierea ta.
Chiar si cu un salar mai mic facand ce iti place vei fi mai satisfacut decat cu unul mai mare dar neadecvat tie.
Mult succes! big grin

| atentat a răspuns:

Cu nimic

| claudiucop a răspuns:

Cu nimic. am facut o eu!