| Mario1994 a întrebat:

Daca ai avea un magazin alimentar mic la tara, ce program ai pune?

15 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

De la ora 06-21

suntserios
| suntserios a răspuns:

7-22. Sa aiba timp tot taranul sa bea o bere

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Am ma răspuns la această întrebare.
Să deschizi înainte de ora 8 dimineața nu are sens.
Aș deschide o lună de la ora 8 la ora 22.
Aș studia la care ore vin oamenii la cumpărături
Aș face program apoi să fie deschis la acele ore unde am vârf de cumpărători, în total 8 ore pe zi, când mi merită să stau în magazin să am vânzări și profit.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Depinde ce program de activitate este in zona.
Daca ar fi la mine in zona, 9-18 ar fi suficient.
Dar alte zone incep sa "misune" la 5 dimineata, iar dupa ora 17 nu mai e nimeni pe ulita. Eu am o casa intr-o zona in care oamenii merg si la serviciu, au program de activitate ca la oras.
Dimineata nu prea are sens sa deschizi repede, lumea cauta baruri pentru cafea, nu alimentare.

| Andreeush a răspuns:

| dannyel86 a răspuns:

De la 7 dimineata la ora 21-22 e absolut normal intervalul orar.

| gabicoo a răspuns:

| RobertMoon a răspuns:

6-18

| Crackman a răspuns:

08 la 23:30
Sambata
10 00 la 00 00
Duminica
09 30 la 22 00

| Yuoia a răspuns:

6-22. Sau cu pauza la pranz.
Pentru ca la tara oamenii se trezesc dimineata, isi fac treburile si pleaca la munca. Seara cand sunt acasa mai fac mancare si alte treburi. Atunci isi amintesc ca au nevoie de ceva sau cumpara pentru a doua zi.

| HadesSs a răspuns:

De la 8 la 20 happy

| unvecin a răspuns:

Nu merge așa. Că o să-ți vină oamenii să bată la poartă la ce oră vor ei, oricum. laughing Și n-o să-i poți refuza, pentru că vrei să vinzi. happy Genul ăsta de activitate e destul de non-stop, dacă magazinul și locuința ta sunt foarte aproape.

| CiupercuțulCrăcănat a răspuns:

Depinde de cat beau taranii locali.

| stefan1993ful a răspuns:

Aș scrie la intrare ..Veniți când vă este foame!

| adriana1991 a răspuns:

DE LA 7 LA 19