| Maxx23 a întrebat:

La tara am magazin alimentar impreuna cu mama, dar salariul e de 1800 lei si mi se pare putin. Ce afacere ar mai merge pe langa magazin alimentar? As face mai mult de 1800 lei.

7 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Inveti programare si o sa ai un salariu de inceput de cel putin 3000 lei bani in mana, poti lucra si de acasa, se cauta asa ceva, cauta cursuri si invata asta, ajungi destul de repede la un sal de 1000-1500 euro bani in mana.
Lasa dracu afacerile ca alea nu-s stabile si-s greu de facut acum in economia asta globala in cadere continua.

| Maxx23 explică (pentru Mosotti):

Ce programare? Cu asta te ocupi si tu?

| Mosotti a răspuns (pentru Maxx23):

Eu am facut fac de informatica, insa sunt destui programatori care nu au facultate, sunt destule cursuri pe net, da si tu "invata programare", pe google si gasesti! Sau iei un meditator din zona, nu e problema, e o meserie banoasa si se cauta peste tot.
Decat sa muncesti pe nimic, mai bine muncesti pe bani buni.

| siriusblack98 a răspuns:

Bagă un xerox pe lângă magazin alimentar.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa vinzi mai multe, gen daca ii trebuie cuiva parti la masina mergi tu in oras si iei. Aduni asa mai multe pe o lista si cand mergi le cumperi pe toate si iei cate 15 lei la fiecare. Daca e ceva care se vinde des poti sa pui in stoc, vezi si tu ce vor oamenii

| tonyc7 a răspuns:

Pai depinde ce buget ai pentru a putea investi intr-o afacere.

| Anonimmaaa888890 a răspuns:

Paaai ati putea lucra la oameni in gospodarie.