| Robert03122002 a întrebat:

Dacă ai teren, se poate construi un bloc pe banii clienților?

8 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Se poate cu contracte preliminare de vânzare. Dar nu ai cum să vinzi un imobil care nu a fost încă construit. Dar poți face cu un grup un contract de parteneriat, astfel încât să fie și ei asigurați că nu îi trișezi iar tu să ai fondurile pentru a-l construi. Doar să găsești pe cei ce te cred că așa va fi.

| Wr3nch a răspuns:

Daca il vinzi da. Doar un pampalau construieste pe teren inchiriat.

| gabicoo a răspuns:

Băi! Tocmai mi-ai dat o idee!
Hai să facem o afacere! Eu am un bloc de BCA, tu ai terenul! Ne asociem, eu aduc blocul, tu pui terenul la bătaie, vindem și facem juma juma!
Ce zici?
winking

| h379m3973423 a răspuns:

Salut,
Nu. Mai întâi folosești banii tăi și împrumutați pentru a-l construi, apoi vinzi pentru a acoperi cheltuielile și a face profit.
Cine crezi că are încredere în tine dacă promiți un apartament/birou/etc. fără să-l ai?

| Robert03122002 explică (pentru h379m3973423):

Mulți, sunt foarte mulți

| Roberrt21 a răspuns:

De ce sa construiești pe bani clienților? Il faci tu, apoi ii bagi in chirie acolo happy

| InOrOut a răspuns:

De putut se poate orice, numa sa gasesti pe cei ce pun botul.

| împreunăfacembine a răspuns:

Orice e posibil, cum s ar zice