| anonim_4396 a întrebat:

Daca am o carte, ambalata intr-un plic, cum e mai rentabil sa o trimit - ca scrisoare sau sub forma de colet?

7 răspunsuri:
carla
| carla a răspuns:

Rodicaescu a spus bine, asa am facut si eu si a ajuns ok si a fost si mai ieftin.

| DenissaDeea a răspuns:

Cum doresti e ok/dar trebuie sa o trimiti recomandata sa fi sigura ca ajunge la destinatia dotrita.

| gabimaris a răspuns:

...si neaparat cu confirmare de primire!

| mioara a răspuns:

Sub forma de colet

| J7anine a răspuns:

Poti trimite ca imprimata, daca tai un colt la plic. ar tb sa fie mai ieftin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Colet, ajunge mai sigur.

| ticataca a răspuns:

Depinde si de cate grame are cartea. ca si scrisoare ai o limita de gramaj, daca depaseste automat va fi trecuta ca si colet. Cred ca important este sa o pui "recomandata", indiferent cum ar fi. Ca si colet ai mai multa siguranta...