| JusTPauL a întrebat:

Dacă am o firma deschisa pentru construcții, finisaje interioare, pot sa o folosesc și sa import produse electronice și utilaje din China?
Ca să import produse din China cel mai ușor mod și sigur ar fi sa colaborez cu o firma care se ocupa deja de toate actele și procesele în acest sens. Doar ca nu pot colabora cu ei ca persoana fizica.
Pot folosi firma care o am deja deja deschisa, sau am nevoie de una speciala pentru import?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, poti sa importi tot ce intra in obiectul de activitate al firmei tale. Nu este nevoie de o firma speciala numai pentru import. Poti sa treci in obiectul de activitate al firmei tale si importul.

| Frank51 a răspuns:

Trebuie sa introduci niște coduri caen noi dacă nu le-ai pus la înființare, și se pot activa separat. Sau poți face încă o firmă unde vei avea alte coduri caen.

| siriusblack98 a răspuns:

Nu ai nevoie de o firmă specială pentru import laughing Tu practic cumperi materiale pe firmă, este foarte simplu. Nu ți-a zis contabila/contabilul firmei ce trebuie să faci? Că aici cam este domeniul de conta cu birocrația.