| anonim_4396 a întrebat:

Daca am o firma si nu lucrez se mai pune impozitul de forfetare? daca vreti sa imi dati niste in formatii despre acest impozit de forfetare...ar fi bine... multumesc!

3 răspunsuri:
| ExpertHost a răspuns:

Cum ti-a spus si allinna, nu ai cum sa scapi de cei 500 euro de plata, chiar daca nu are activitate firma respectiva. Intr-un caz fericit o pozi suspenda pe 3 ani (maxim) si asta cu ajutorul unui avocat sau sa o inchizi definitiv (15-25 mil) ba chiar sa o vinzi. ForfeCar sau forfeTar? big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Inca nu s-a probat legea cu privire la impozitul prin forfecare la firmele fara activitate, primul impozit de forfecare se aplica firmelor cu cifra de afaceri 0-12000 euro si este de 500 euro.Normal ar cam trebuie sa intrati si voi, reziliaz-o! sau vinde-o.

| gaby24 a răspuns:

Dar eu te sfatuiesc sa faci alceva cu firma daca ai ceva timp cu ea poti scoate adusul pe firma de la prieteni sau stiu eu sau sa o inprumuti la cineva care se poate descurca si in plus ar fi bine sa te bagi ca angajat pe firma ta si o sa beneficiezi de ceva pensie. daca iti merge capul poti face multe cu firmawinking