| Hyacinth a întrebat:

Ce logica are impozitul? De ce sa plătesc impozit la casa teren. Ce face statul cu impozitul meu?

13 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nimic important.
Doar iti construiește strazi, iti educa copii, îți oferă sistem de sanatate, iti ofera politie, pompieri.

Răspuns utilizator avertizat
| suntserios a răspuns (pentru Hyacinth):

Si tu ce ai propune?
sa fie si invatamantul si sanatatea strict in mediul privat.
Asta ar inseamna ca ai lua sansa la educatie si sanatate la 80% din copii si cetateni.

Răspuns utilizator avertizat
| suntserios a răspuns (pentru Hyacinth):

Si tu personal ce ai facut in directia asta?

Răspuns utilizator avertizat
| suntserios a răspuns (pentru Hyacinth):

Zi un singur lucru pe care l ai facut. Oricat de mic.

| mi25 a răspuns (pentru suntserios):

Conu' Leonida fata cu reactiunea din zilele noastre. Oh, doamne, de ce ii napastuiesti pe unii, nedandu-le si ratiune?!

| CIaudiu a răspuns:

Daca ai stii tu ce ar trebui sa faca statul cu impozitul... n-ai mai comenta asa. Subscriu ce a raspuns si @suntserios.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce rost are? Pai individu nu investeste in oras, in comunitate, aia doar guvernul o face

| 1yeti a răspuns:

Mai plătește (ăia), de fac curățenie pe stradă!