| robica2525 a întrebat:

Daca am peste 18 ani si am dus cerere la scoala pentru primirea alocatiei in continuare se primeste si pe lunile de vara alocatia?

Răspuns Câştigător
| Hyperion7 a răspuns:

Da,primești și din urmă.
Atenție însă, o sa primești bănuții în câteva luni (de regulă 2-3 luni)
Adică tu o sa primești iunie, iulie, august, septembrie, octombrie, daca iti vin in noiembrie, iar dacă vin in octombrie, primești banii fara octombrie, pentru că alocațiile intra cu o lună in urmă, in caz că nu știai

2 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.In mod normal da, asa ar trebui.

Răspuns utilizator avertizat