| StuffyBurlley a întrebat:

Salut, Am facut 18 ani in martie si sunt clasa a 11-a. Ultima alocatie am primit o in aprilie urmand sa fac cererea aia. Din cate am inteles alocatia o primesc cumulata pe 3 luni dupa ce am pus cererea. Dar exista si aceasta chestie in care pe vara se opreste primirea alocatiei pana in septembrie cand o vei primi pe cele 3 luni de vara. Acum intrebarea mea…Eu o voi primi vreodata pe luniile mai si iunie cand inca este scoala dar inca nu s-au implinit alea 3 luni de dupa cerere, sau o voi primi in septembrie pe cele 2 luni si inca 2 de vara, adica 4 luni daca am calculat bine? Scuze daca suna confuz ce am vrut sa zic.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Vei primi alocatia pe aprilie, mai si iunie.
Dupa aceea o vei primi pe iulie si august dupa ce vei incepe scoala si vei depune o noua cerere.

| StuffyBurlley explică (pentru Ioandelasal):

Chestia e ca pe aprilie cumva deja am primit-o, ar insemna sa primesc mai iunie iulie, dar asta nu intra deja prea mult in vacanta?

| Ioandelasal a răspuns (pentru StuffyBurlley):

Am spus ca o vei primi pe lunile mai si iunie acum, incepand cu iulie o vei primi dupa inceperea anului scolar 2023-2024, cand vei depune o noua cerere.

| StuffyBurlley explică (pentru Ioandelasal):

Ohhh, ok am inteles. Scuze. Mersi mult! Ai vreo idee pe ce data a lunii o voi primi?

| Ioandelasal a răspuns (pentru StuffyBurlley):

N-am de unde sti.