| callmescania a întrebat:

Am implinit 18 ani in luna Mai. De atunci nu am mai primit alocatia. In continuare merg la scoala dar la seral. Daca o sa am deptul sa beneficiez de ea in continuare, o voi primi si pe lunile precedente?

4 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Inainte de 1octombrie 2017 trebuie sa completezi la secretariatul scolii la care urmezi cursurile serale o cerere tip (http://www.edums.ro/......20ani.pdf) si sa depui documentele necesare intocmirii dosarului. Tot de la secretariatul scolii vei afla care sunt acele documente! Cat priveste a doua parte a intrebarii tale, nu te pot asigura ca.intr-adevar, vei primi alocatia si pe lunile anterioare depunerii cererii.

| Coca_Marian_1984 a răspuns:

Buna,posibil ca dupa ce implinesti 18 ani, implicit nu mai esti minora, din acel moment nu mai beneficiezi de alocatie decat cand esti in eleva in scoala de stat.

| BOXINLION a răspuns:

La scoala diriga/dirigu' nu v-au dat sa completati o fisa si sa va puna sa aduceti copie la certeficatul de nastere si buletin? Numele tau intreg, CNP-ul, locuinta unde stai... si inca ceva extrasul de cont. Eu am 18 ani, am implinit anul asta, in Ianuarie fac 19, dar in vacanta de vara nu am primit-o, dar pentru ca inca mai am un an de scoala, o voi primi din octombrie.

| HGreenPandaGH a răspuns:

Dupa 18 ani nu mai primesti alocatia. :/