| 3NGL3ZUL a întrebat:

Daca ar fi sa emigrati unde ati emigra?

24 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Elvetia! Hawaii!

| cristi202 a răspuns:

Daca as avea posibilitatea, as fi pus in fata unei alegeri f grele. Intre a pleca in America, sau a ramine in Romania. Dupa 1989, puteam sa plec in Germania (toate rudele mele sunt acolo, caci ma trag din familie de nemti), dar am preferat sa ramin acasa, caci consider ca aici e locul meu, chair daca aceasta tara e cum e. Nici macar nu am plecat la munca in Israel cind am avut ocazia de a o face pentru un an de zile si as fi fost si bine platit. Asta e, ce sa fac daca m-a facut mama romanhappy?

| rosto a răspuns:

In olanda big grin

| anad a răspuns:

In Italia. E o tara frumoasa, nu e prea departe de Romania si limba se invata usor.

| Rukhsandra a răspuns:

Statele Unite

| PaulaPSM a răspuns:

N.Y...sau Miamibig grindepinde acumbig grin

| BubuLina999 a răspuns:

S.U.A.acolo mi.as dori

| s4a a răspuns:

In Europa - Suedia.
In lume - Australia.

| rudragos a răspuns:

Bora Bora

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Suedia Finlanda Norvegia in nici un caz USA. Acolo e adevaratul rai.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Germania

| LoveToHate a răspuns:

Buna intrebare!
Eu as emigra in Franta, Paris!
O tara frumosa si un oras superb! Cu multe aventuri si fara stresul ca daca mergi pe strada te trezesti injunghiat, batut, in cazul fetelor violul, etc nu mai are rost sa le numar ca sigur sti si tu!
O limba care se vorbeste usor! Adica mie nu mi se pare greu!
Paris numai cand scriu ii invidiez pe francezi ca s-au nascut in asemenea tara.In fine si Romania este frumoasa, dar pacat ca nu e condusa de cine trebuie!
In fine nu e acum cazul sa facem politica!
Parisul e cel mai frumos oris si acolo vreau sa emigrez!

| Gosh. a răspuns:

Los Angeles, CA.

| Mera a răspuns:

Canadatongue

| Mera a răspuns:

Canada :p
Sau Hawaii laughing

| anna7_4794 a răspuns:

Marea Britanie sau Austria.

| nutsa a răspuns:

In germania

| ioana_6413 a răspuns:

Ăăăăăă... în Londra. happy

| sdfgsdf a răspuns:

Pana la colt sa cumpar bere! big grin

| *swper* a răspuns:

In cele mai frumoase locuri happy

| *swper* a răspuns:

Mexic love struck si Hollywood

Răspuns utilizator avertizat
| YellowGuy a răspuns:

BahamaslaughingSAU hawaiilaughing

| jordan_8604 a răspuns:

Eu am emigrat deja, in Germania Oras Freiburg.
Un oras minunat cu o istorie impresionanta.Si in plus sunt si multi romani. Foarte frumos si viata este mult mai buna.