| matraguna1 a întrebat:

Daca ar fi sa stati in chirie (pe o per mai scurta sau mai lunga de timp) si ati gasi o oferta ok dar la etajul 10, ati cauta alta varianta sau etajul nu conteaza? (PS: apartament dotat cu toate utilitatile, acoperis, centrala, lift ok, etc)

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

As accepta.

| oooooooo a răspuns:

Eu am stat la etajul 10 si totul a fost destul de ok. E bine sa te asiguri ca nu sunt probleme cu acoperisul, in primul rand. Si ar fi indicat sa ai si aer conditionat.Eu aveam ceva probleme cu apa calda, adica trebuia sa astept ceva timp pana ajungea la mine - calda. Si cu liftul am patit-o de cateva ori, dar era vechi si se discuta ca trebuie schimbat. Dar putin sport nu strica nimanui.

| piciuk a răspuns:

Etajul nu conteaza atata timp cat nu ploua in casa.chestia cu liftul e putin mai nasoala pentru ca se poate defecta(nu e neaparata nevoie) si nu stiu cum e in alte parti, dar noi avem asociatie de locatari si platim aprox 1 mil. pe luna pentru 2 pers.

| georgianna a răspuns:

Depinde. Daca oferta e in bucuresti categoric nu.Eu sunt din cluj si am stat la etajul 9.Am ramas blocata de multe ori intr-un lift vrechi si teoretic intr-o stare perfecta de functionarfe. Dupa cum s-a mai precizat daca nu ai centrala proprie trebuie sa astepti putin pana sa vina apa calda.Sincer eu daca as mai fi pusa sa aleg intre etajul 3 de acum si 9 de atunci as alege la mica distanta de sol:d dar exclus parterul

| AandreaA a răspuns:

Atata timp cat este dotat cu detoate nu cred ca, conteaza etajul chiar daca este 10 dar daca ai lift... dupa parerea mea nu conteaza. happy