| Jager a întrebat:

Se merita un un apartament cu o camera intr-un complex rezidential? Costa 47.000 euro (1000 euro mp), in Iasi, Copou.
Totul este nou, si blocul.
Apartamentul e la etajul 6 (este lift), adica ultimul etaj.
Oare in timp, daca e ultimul etaj, o sa fie probleme cu ploaia?

9 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Oau! Si la ultimul etaj? Nu-ti dai seama ca este prea mult. Si daca se strica acoperisul trebuie sa te chinui sa strangi banii ca sa-l repari. Eu n-as da atatia bani chiar daca-i apartament cu o camera. Daca-i garsoniera e si mai rau.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu merita. In Iasi cumperi cu 47.000 3 camere lejer, nu in Copou adevarat. Dar ce o sa faci pe viitor cu 1 singura camera? Apartamentul nu e o chestie pe care o schimbi odata la 2-3 ani

| Jager explică (pentru suntserios):

Eu vreau sa investesc niste bani, sa nu stau cu ei in banca si dupa sa bat din buza ca vezi doamne ma impoziteaza banca la anul. Stiu ca sta acolo, agentia ma ajuta sa l dau si spre inchiriere. Il iau sa fie acolo, nu ma mut eu in el.

| Jager explică (pentru suntserios):

Https://www.olx.ro/......bGlwm.html promoted
Asa arata inauntru.

| suntserios a răspuns (pentru Jager):

Mna, de investiti merita

| HadesSs a răspuns:

Pai ai o camera de 1000 mp sa inteleg si dupa ce o cumperi ce faci te apuci de facut pereti si de mobilat adica sa mai bagi un 15-20000?

| Jager explică (pentru HadesSs):

Apartamentul are 47 mp, adica pretul pe 1mp este de 1000 euro.
Este complet mobilat, utilat. In martie 2019 este complet gata.

| Holiday a răspuns (pentru Jager):

Vezi ca ala nu se vinde mobilat. Vei avea doar finisaje, obiecte sanitare si termice. Alea sunt doar poze "de prezentare". In plus vad ca ala costa 62000 si are 45mp. Cel putin asa scrie, posibil sa aiba ceva mai putin.

| HadesSs a răspuns (pentru Jager):

47 000 pe 47 mp mi se pare enorm, adica pana la urma e o garsoniera cu nimic in ea, tot trebuie mobilata, daca te gandesti sa o dai in chirie dar na acum nu stiu cum sunt preturile acolo.