| mgtow a întrebat:

Merita un apartament de 103mp cu un dormitor si un salon baie bucatarie si terasa cu garaj beci din 2008 bloc modern. Sau unul cu 2 dormitoare salon garaj la etajul 4 cu lift - 68mp bloc putin mai vechi 2004 dar arata ca si cum e construit de 2 saptamani. ultima varianta chirie sa stau intr-o camera si sa dau 250€ pe luna. Daca tot mor si nu ramane la nimeni mostenirea nu? Sant intr-o discutie constanta cu mama despre locuinta ea vrea sa adune bani cu mine sa ma pot baga la ala de 2 dormitoare cu garaj dar mie imi place mai mult ala de 103mp cu 1 dormitor si nu vrea ea

Răspuns Câştigător
| ALGator a răspuns:

Cel cu chirie te costa 3000€ pe an. In perspectiva de 10 ani cheltuiesti 30000€.
Compara aceste sume cu cit te costa dobinda la banca (in medie) daca trebuie sa iei imprumut imobiliar.
E un punct de pornire.
Pe de alta parte, compari un apartment mare cu 2 (doua!) camere cu unul mai mic cu 3 camere. 68 mp si garaj la trei camere iti vor da si ele un comfort suficient. Cel de 103 seamana a risipa, dar depinde care din ele e mai scump. Daca ai si o mama (sau copil, nu conteaza), e bine ca ea sa aiba propriul dormitor. Comfortul ei contribuie la multumirea si comfortul tau.
Succes!

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

E cam mare cel de 103 poate nu e o idee rea cel mai mic

| francut a răspuns:

Ce risipa de spatiu e acolo, 103 mp si un singur dormitor? O fi placut, dar trebuie sa fie si functional.
Si ce varsta ai de nu te gandesti la mostenitori? Daca esti batran, stai in garsoniera.

| mgtow explică (pentru francut):

Nu mai am baza in misandrele astea. Traiesc ca occidentalii singur & independent

| francut a răspuns (pentru mgtow):

Insemna ca ai si banii lor.

| mgtow explică (pentru francut):

Am salariu mai bun de ce crezi ca spaniolii stau singuri pentru ca se descurca financiar si nu le trebuie familie, cand vor sex platesc.

| francut a răspuns (pentru mgtow):

Nu toti romanii au salar bun.
Inteleg ca tu nu vrei obligatii. Asta e alta problema, fara legatura cu spatiul.

| ShamelessQboy a răspuns:

Păi ce ala de 103 m nu merge modificat, daca vrei sa mai faci un dormitor?