| Stelianu729 a întrebat:

Daca as duce niste lucruri la SH...primesc pentru ele ceva la schimb?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, de la SH doar cumperi, nu vinzi!
Dar poti dona hainele vechi la casele de copii sau la biserica, unde se impart la cei saraci.
Daca vrei sa le vinzi, o poti face pe FB-ul tau, pe la prieteni sau la talciocul de vechituri de duminica, din marginea orasului.

2 răspunsuri:
| ziftode a răspuns:

La haine SH sunt aduse din diverse tari europene bogate, nu stiu exact cum, dar in orice caz cei care tin un magazin SH nu platesc decat transportul, nu si hainele in sine, in plus am impresia ca sunt trecute printr-o firma de igenizare, care le spala si apoi "garanteaza" ca sunt igenice...

| Violleta2022 a răspuns (pentru ziftode):

Hainele sunt cumparate la kilogram, din alta tara si aduse cu transport in Romania. Evident sunt platite integral, dar luate cumva la 1-2 euro/kilogram si vandute in Romania la bucata, ceea ce face un profit urias.
Cei care aduc haine SH si le vand in tara, AU FIRMA, fiindca este singura forma legala ca sa poata face comert legal din asta!