| LanguageMaster a întrebat:

Dacă ești sportiv, trebuie să fii prieten cu patronul ca să primești sponsorizări?

5 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Orice sportiv, cântăreț sau altceva de felul acesta are angajat un impresar sau manager, sau amândoi.

| LanguageMaster explică (pentru anonimg):

De ce?

| anonimg a răspuns (pentru anonimg):

Sportivul trebuie sa fie preocupat numai de antrenament. Orice altă grijă îi va scădea randamentul, performanțele.

| siriusblack98 a răspuns:

Patronul salii de sport/fitness cred ca te referi.Nu are treaba una cu cealalta.Cel mai simplu mod posibil la ora actuala pentru un sportiv tanar sa atraga atentie si sponsorizari este faca un video-blog pe youtube.Gen Angel Fitness. Tipul asa a inceput, cu niste clipuri despre antrenamentele lui, dieta etc, etc si la scurt timp a inceput sa primeasca sponsorizari din partea unor firme de suplimente (ex Whey) si alte cateva care realizeaza echipament sportiv.Acum tipul si-a deschis propria sala de forta.

| EneCristian a răspuns:

Daca esti bun sau te faci remarcat primesti sponsorizari incearca sa aflii de zone sau evenimente ce atrag sponsori si sa faci o impresie buna.