Întrebare recomandată | Alee1344 a întrebat:

Dacă eu am card la banca Transilvania dar mama nu, îmi poate trimite bani sa intre tot astăzi?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde de unde-i trimite, din Romania sau strainatate?
Daca-i in Romania, iti poate da tie banii in mana si tu alergi la banca sau la un bancomat si-i depui banii in contul tau bancar.
Daca mama ta este in strainatate, iti poate trimite banii prin transfer bancar international direct in contul tau, dar dureaza 3-5 zile lucratoare, pana iti intra banii in cont.

| sierra1 a răspuns:

Poate să-ți trimită dar azi nu intră. Pe mâine

| Zedge a răspuns:

Transferul intre conturi de la bănci diferite, poate dura și câteva zile, dar e posibil să intre și in aceeași zi.

| SwedishMeatball a răspuns:

Cand am trimis eu bani cuiva care are card la o alta banca, au ajuns banii in aceeasi zi. Poate nu e intotdeauna asa totusi.

| Gianina1998 a răspuns:

Unele banci au optiunea de livrare rapida si atunci o sa ajunga in aceeasi zi. Eu primesc banii din Austria intr-un cont bt si intra in aceeasi zi dar iti pun o taxa de 3 euro