| Lawrrrr a întrebat:

Dacă merg la banca sa pun bani pe un card, spre ex. 100 de lei, îmi oprește bani? Sunt la Banca Transilvania dacă e relevant.

Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

Daca depui in contul tau sau la cineva care e tot la BT nu.

| Furnicuta000 a răspuns (pentru Wr3nch):

Asa e, daca ai cont la BT nu se percepe comision.
Daca nu ai cont la BT si vrei sa depui la ghiseu cuiva care are cont la BT trebuie sa platesti 10 lei comision.

| Lawrrrr explică (pentru Wr3nch):

Dar când plătesc undeva cu cardul? Îmi ia cumva mai mult decât suma pe care trebuie sa o plătesc?

| Wr3nch a răspuns (pentru Lawrrrr):

Nu. Nu se ia comision la tranzatii de gen. Doar daca vrei sa retragi bani in numerar de la bancomatele altor banci.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Banca nu ia comision cand depui bani, ci doar cand scoti.

| OldSoul a răspuns:

Poti sa mergi la un bancomat bt express si ii depui singur fara sa mai stai la ghiseu.
Si nu se percepe comision suplimentar atat timp cat iti depui banii pe propriul card BT>