| anonim_4396 a întrebat:

Daca iau bani din banca pentru nevoi personale, dar am nevoie de multi bani si banca nu imi poate acredita o suma asa mare, nu pot sa imprumut bani si sa spun ca e pentru o casa? (am nevoie de cam 200.000 lei)

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu poti face asta, avand in vedere ca creditele sunt de diferite tipuri, pe diferite perioade si pentru casa trebuie sa dovedesti ca o sa cumperi sau construiesti una.
De altfel falsul in declaratii este infractiune.

Bula
| Bula a răspuns:

Depinde pentru ce ai nevoie de acei bani.
Poate te poti incadra la vreun proiect special sau sa obtii sponsorizari (daca este problema medicala).

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună! Stai linistit/ă banca nu i ti va da aceasta sumă, este vorba de 2 miliarde, trebuie sa garantezi cu un salariu de ministru, sa m ai pui tu ipotecă casa in care stai, si poate asa i ti va da banca, dar la ce i ti trebuie suma asta pentru nevoi personale, ce nevoi asa mari ai de 200.000 lei.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Crezi ca tu te duci la banca le zici ceva si ei te cred?
de unde scoti actele pe casa pe care vrei sa o cumperi?
de unde scoti evaluare imobilului inainte de cumparare?
si restul de acte pentru un credit imobiliar?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Dispari jeg spamator

| mazaroi a răspuns:

Nu, nu poti.Trebuie data casa aia daca nu ai aceasta suma sa o dai inapoi la banca.Iti v a lua apartamentul.