| private01able a întrebat:

Daca ii dai cuva contul, IBAN si pinul ce se poate intampla ceva? Adica in afara sa iti bage bani sau sa iti scoata bani, poate sa faca altceva?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu spui daca te referi la operatiuni prin cont bancar sau la card, avand in vedere ca vorbesti si de PIN, acesta exista doar la card.
Prin contul bancar nu poate face altceva decat sa depuna bani, pentru a face si alte operatiuni ar trebui sa fie imputernicit prin procura speciala.
Cu cardul poate face toate operatiunile: scoatere de bani de la bancomat, alimentare card si plati online cu cardul, bineinteles daca are si cardul sau daca il poate clona.

3 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Da, poate sa iti faca vraji.

| Dintrebare a răspuns:

Doar titularul contului poate scoate bani din banca (iti cere buletinul). Asa ca daca stie IBANul poate doar depune bani in cont. Iar PINul e folositor doar daca ai si cardul

| Scorpiel a răspuns:

Nu poate decat sa iti bage bani in cont, pentru a scoate banii trebuie sa fie imuternicit de tine sa faca asta...in rest nu are nici o putere sa faca alte operatiuni bancare.