| xSNGHOSTx a întrebat:

Dacă îmi iau un card de pe revolut fizic/virtual
Cum pot face că, cardul să fie master card și nu visa?
In afară de abonamentul premium

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti, fiindca fiecare banca are destinat un anume tip de card si doar pe acela il folosesc.
Daca Revolut foloseste doar visa tu nu ai cum sa-l schimbi pe Mastercard, fiindca este imposibil. Dar te poti muta la alta banca care are tipul de card VISA.

In ce priveste subscriptia premium a Revolut-ului, uite aici:

"What is Revolut premium?

The Revolut Premium plan costs $9.99 per month and lets you enjoy the following perks:
Unlimited currency exchanges with no fees. ATM withdrawals up to $1, 200/month (or an equivalent amount in a foreign currency) without fees at 55, 000 in-network ATMs. 3 international transfers/month with no fees. Travel medical ".

suntserios
| suntserios a răspuns:

Momentant pe varianta basic Revolut da doar Visa din ce stiu eu.