| Alinnutza07 a întrebat:

Daca in liceu ai fost la profilul filologie la ce dai bacul si la ce facultate poti merge? fundita :*

Răspuns Câştigător
| HypnoticPoison a răspuns:

Eu am fost la filo si am dat bacul la informatica engleza romana istorie si geografie ( poti alege in loc de geografie: psihologie logica etc) tongue Acum sunt la facultate la Inginerie alimentara turism si protectia mediului...a fost mai greu la inceput ca se axeaza p chimie si eu nu am mai facut din clasa a 10 a dar pe parcurs m-am obisnuit. Poti merge la aproape orice facultate dar eu zic ca ar fi mai bine sa urmezi una care sa fie in ton cu profilul care l-ai terminat de ex Litere sau Jurnalism...depinde ce iti placebig grin

3 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Am o prietena care a terminat la filologie,a dat bac la romana,latina, o limba straina la alegere si parca geografie/istorie(dar nu sunt sigura ca a fost si asta), oricum cert este ca nu a avut prea multe optiuni si a intrat la facultatea de limbi straine chiar daca a luat peste 9 50 la bac.

Răspuns utilizator avertizat
| claudiuflorin a răspuns:

Poti merge la facultatea de litere,la litere e mai important si la facultatea de jurnalism sau, facultatea de drept acum ce alegi tu, ce iti place in viata sa faci! Mult succes. Sper ca ti-am fost de ajutor. As vrea de la tine id-ul tau de mess, poate ne cunoastem ma numesc Ticu Florin Claudiu o seara placuta!