| cătă08cătă a întrebat:

Dacă mama este plecată în străinătate..cum poate trimite bani de acolo? vă rog raspunsuri explicite! fundă

Răspuns Câştigător
| Beretta a răspuns:

Western Union=varianta rapida, dar ia comision destul de mare(trebuie doar buletinul si sa ai peste 18 ani cred)
Transfer Bancar=comision mai mic, dar trebuie sa ai card
Paypal=comision foarte mic dar banii ajung un pic mai greu, trebuie card

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Prin western union si banii ii ridica cineva care are 18 ani.

| darrio2007 a răspuns:

Western Union.

| UnCorpSanatos a răspuns:

Merge la orice banca de acolo si intreaba ce servicii de trimitere a banilor internationale au (Western Union, Money Gram, Speed Transfer) fiecare banca din Romania are afiliat un astfel de serviciu, merge la banca intreaba de care serviciu dispun si de acolo rezolva angajatul bancii toate formalitatile, daca tu locuiesti intr-un oras sigur vei gasi corespondentul acelui tip de serviciu de transfer si la tine acasa.

| taviyamato a răspuns:

Salut, eu lucrez ca freelancer si primesc sume pentru diverse proiecte, sumele sunt mici, de 10 sau 20 de dolari. Eu mi-am facut cont in Skrill, mi-a recomandat un baiat din Asia. Practic banii i primesti pe gratis, ai doar o taxa de 1.8 euro cand ridici banii. Eu am si mastercard de la firma aia, e super rentabil! problema e ca mama ta trebuie sa isi creeze cont si sa poata umbla cat de cat la un pc, practic ea face ceea ce face casierita de la banca. Faza tare e ca cu mastercardul de la Skrill primesti INSTANT banii. Intra aici si fa-ti un cont https://account.skrill.com/signup?rid=42282333. Daca ai orice fel de intrebare, idul meu de skype este turlea. octavian.9 Skrill este altervativa europeana la PayPal, e mult mai tare decat PayPal, o sa te convingi singur.

| teotaur a răspuns:

Daca ai card iti poate face un transfer bancar uitate la transferuri bancare pe net o sa fi lamurit/a.

| dydysweet a răspuns:

Singura varianta pe care o stiu este prin banca ..mama ta trimite o anumita suma de bani din strainatate si in cateva zile tu poti sa o incasezi de la banca, citeste aici si ai sa vezi http://www.bancatransilvania.ro/persoane_fizice/western_union.html, asta este doar un exemplu dar sunt mai multe banci prin care poti sa trimiti bani spune-i ammi tale sa se intereseze acolo unde este la o banca si o s-o indrume ei... sper ca te-am ajutat

| LAURA22ro a răspuns:

Intra pe acest site, este foarte ieftin si foarte rapid, site-ul este si in limba romana, da clic pe link si inscrie-te, trebuie sa faci aceasta operatiune si pentru mama ta:
https://www.moneybookers.com/app/?rid=4601202

| PinoDenisa19 a răspuns:

Buna,
Si la mine cand erau parintii plecati trimiteau foarte simplu. au 2 optiuni :
1. daca iti trebuie bani urgenti ii pune la un servici dinasta la banca de ex. raifaissen parca si in 2 ore sunt la tine la banca acolo si ii iei.
2. Mie mai imi puneau bani in pachete.Imi trimiteau pachete in care mai punea haine, mancare si punea si bani. Se ducea la o firma dinasta care duce pachete in tara, il punea acolo si venea la tine in oras.Cam in 2 zile era acasa.
Sper ca te-am ajutat.
O zi frumoasa. Funda?batting eyelashes

| AlexStar1 a răspuns:

Te asigur pe viata mea ca prin westerwion iti da codul si scoti bani

| bulbutina a răspuns:

In Europa exzisata la orice intrenet cafe sau la posta : western union sau moneygram. Bani iti ajung in cateva minute. uite si un link unde de poti documenta. Sper ca ti-am fost de folos :) http://www.westernunion.ro/......aticMid.do