| Gaby17A a întrebat:

Salut.
Mama mea e plecată în alta țară.
Dacă am 14 ani si am buletinul făcut imi poate trimite bani prin banca gen prin western union?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu poti primii bani pe numele tau, ca esti sub 18 ani.
banii se pot trimite unui adult: tatal tau, fartele, bunicul sau bunica.
Cat priveste Western Union, nu-i banca, este doar un serviciu de transferuri banesti.

| Jay1 a răspuns:

Esti incă minor, nu se poate.

| P3d1a a răspuns:

Din cate stiu nu poti sa primesti bani daca nu ai 18 ani. Am fost intr-o situatie similara. Imi trimiteau bani pe numele unui prieten de familie.

Daca nu aveti nici un prieten de familie care sa locuiasca aproape poate poti sa rogi un profesor/profesoara de la scoala sa te ajute?