| IonutPetre12 a întrebat:

Daca merg la ing si am 1000 de lei in mai multe hartii si vreau sa-i schimb in 2 de 500, imi trebuie un act ceva?

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Iti trebuie o carte de identitate si ti-i schimba rapid. Daca nu schimba la minori (ceea ce-i posibil) poti gasi o persoana din banca sa ti-i schimbe. Daca este un cunoscut de al lor nici nu-l intreaba de carte de identitate. Pe mine ma cunosc la BT si-i schimb cum vreau fara sa-mi ceara ceva. Acum, depinde si de ce angajati sunt acolo. Poate sa-ti schimbe si fara sa te intrebe de cartea de identitate. Daca sunt mai batosi... asta e!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ing nu fac tranzactii cu cash

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

O bancă nu servește minori.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Banca nu iti schimba bani, numai din valuta in lei si invers, in relatia cu banca iti trebuie CI

| Speranta12 a răspuns:

Nu se mai pun in circulatie bancnotele de 500 lei, iar magazinele si companiile nu le mai folosesc.

Iti trebuie actul de identitate (buletinul) ca sa schimbi banii la banca. Cei 1000 lei i-ai putea schimba in 5 bancnote de cate 200 lei. Sau in 10 bancnote de cate 100 lei sau ambele.

| GouDidodino a răspuns:

Nu au casierii la ing

| IonutPetre12 explică:

Sunt minor