| Ricaion589 a întrebat:

Am 3000 de lei cash de cate 100 si 50 de lei. Vreau sa fie mai voluminosi adica sa fie cat mai putine hartii deoarece trebuie sa platesc ceva rambus unui curier si imi e mai usor sa ii dau 6 bancnote a cate 500 de lei decat 30-40 a cate 100 si 50.
Cum as putea sa schimb banii astia in bancnote de 500 de lei? Pot sa merg la banca? Se schimba la banca?

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Unde au suficiente asemenea bancnote si sunt dispusi sa le schimbe.
Daca nu, platesti curierul cu ce bancnote ai (numarate de tine, anticipat).

| CristiDinBucuresti a răspuns:

La banca nationala se schimbă nu la orice banca

| Violleta2022 a răspuns:

Da, orice banca iti poate schimba banii.

| sierra1 a răspuns:

"Vreau sa fie mai voluminosi adica sa fie cat mai putine hartii "

hotărăște-te: ori mai voluminoși (mult bancnote, teanc mare) ori puține hârtii (banconte puține)

| Brizbriz a răspuns:

De schimbat se schimba... in PURA TEORIE
in practica, banca NU ARE NICIODATA hartii de 500lei
poate 1, 2, 5, dar nu mai multe
chiar am incercat angry

| christall a răspuns:

Schimba la o banca în bancnote de 500 lei