| Freestyle123 a întrebat:

Daca mi-am rupt din greseala cardul il pot schimba? cardul este din Italia de la o banca dar il folosesc in Romania. merge pe toate bancomatele(brd transilvania etc) daca dacat costa? daca nu ce pot face

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Toate merg pe toate bancomatele.Numai ca ti se ia comision la retragere de bani.In afara de bancomatul bancii respective.Al carei banci este cardul.Vezi corespondentul bancii italiene aici in tara si du-te sa ti-l schimbe. Daca nu, poti sa il arunci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Numai banca emitenta si mai rar o filiala a bancii, poate inlocui acel card.Mult noroc.