| Jully_5616 a întrebat:

Daca nu am buletin nu pot sa amanetez ceva?

14 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ti-am raspuns la intrebarea anterioara. Este nevoie de cartea de identitate, buletin de identitate ori pasaport pentru verificarea varstei (este interzis caselor de amanet sa primeasca bunuri de la minori) si pentru intocmirea contractului. Numai bine!

| Nicoleta a răspuns:

Cred ca trebuie sa ai o dovata ca ceea ce amanetezi iti apartine si nu este furat.

| Mentaaaaa a răspuns:

Nu, nu poti.

| happykill a răspuns:

Nu poti. din cate stiu eu

| Abcdefg123 a răspuns:

Doar daca ai 18 ani poti amaneta ceva sau sa schimbi bani.

| ElenaErika a răspuns:

Nu. E nevoei de o persoana trecuta de 18 ani care sa aiba buletin

| alex9109 a răspuns:

Cred ca se poate cu certificatul de nastere.

| flavyusR a răspuns:

Ba da poti.Da si tu o funda.

| berelahalba a răspuns:

Nu

| Diana_3108 a răspuns:

Eu stiam ca trebuie buletinul unui adult.
deci poti sa iei buletinul mamei talethinking
nu poti sa amanetezi oricum

| mariacerasela a răspuns:

Buna,nu poti scump-o daca vrei sa amanetezi ceva trebuie sa ai un buletin si cred ca si peste 18 ani trebuie sa ai daca nu ma insel.eu am fost acum cativa ani sa amanetez un lantisor si mi-a cerut buletinul si daca am peste 18 ani.si nu aveam nici buletin, nici 18 ani apoi am mers am intalnit o doamna draguta care m-a ajutat.

| Bounty_7998 a răspuns:

Poti dar sa fi insotita de un adult, un prieten /prietena care are minim 18 ani si sa aiba buletinul la el happy

| iubeschusky a răspuns:

Trebuie sa ai 18 ani

| ilonusa_9670 a răspuns:

Nu stiu