| Nume6 a întrebat:

Revin(din nou) Stiti ca banca iti ia o taxa de administrare lunara. Am cerut un extras de cont si m-a surprins ca pe el nu e notat că banca imi percepe aceasta taxă. Oare de ce?

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

N-avem de unde sti. De ce n-ai intrebat la banca?

| Violleta2022 a răspuns:

Daca nu ai scris pe extrasul de cont vreo plata catre banca, inseamna ca nu platesti nici o taxa.
Numai anumite conturi bancare au taxe, nu toate.

| mihai69 a răspuns:

Nu toate conturile au taxe de administrare. În plus, dacă perioada cuprinsă în acel extras de cont nu e de fix o lună, poate s-a omis exact perioada când s-a virat suma respectivă, în cazul că există.
Cel mai simplu afli citindu-ți contractul pe care l-ai semnat când ai deschis contul.

| relian a răspuns:

Sint banci care iti ia taxa pentru ca ai cont la ei, indiferent ca faci tranzactii sau nu, dar sunt si banci care nu-ti percepe nici o taxa.
Deci depinde de banca.

| Wr3nch a răspuns:

Depinde de banca si de cont. Mie imi ia 0 deocamdata.

| Yuoia a răspuns:

Trebuie sa fie. Daca nu este, poate lipseste acel comision de administrare cont, dar exista altul. Citeste bine totul. Trebuie sa gasesti ceva.

| nukeyly a răspuns:

Pe el nu e notat că > normal, suntem in rrromania, si bancile fura la fiecare colt. De intrebai stiai, de obicei pe luna trecuta e gratis si pe luna in curs, e 1 ron. Si nu uita, nimic nu-i gratis.