| Narutoxxx a întrebat:

Daca nu platesc un imprumut provident, imi va lua bunurile din casa, chiar daca e trecuta pe numele sotiei?

Răspuns Câştigător
| Oana92 a răspuns:

Nu iti va lua nimeni bunuri din casa. E mai rau de atatwinking

Dupa aproximativ 14 saptamani de neplata a imprumutului la Provident dosarul tau ajunge la o firma de recuperari creante. Firma care la un moment dat(dupa ce probabil va incerca pasnic sa te convinga sa platesti) va veni cu un executor judecatoresc si te va instiinta ca ai proprire pe venituri. Agentul tau trebuia sa te informeze si ca din momentul in care dosarul tau ajunge la firma de recuperari vei incepe sa acumulezi si penalizari (lucru care nu se intampla la Provident, din pacate). Si te vei trezi ca in loc de sa zicem 3000 de lei va trebui sa restitui 15000 de lei... Sa nu mai vorbim despre faptul ca vei intra in Biroul de Creditari, lucru care iti anuleaza din start sansele la un nou credit, indiferent de institutie, si chiar si la abonament la telefon, internet si altele asemenea pentru cel putin 5 ani. Dar nu va intra nimeni sa iti ia lucruri din casa, daca asta te linisteste...

2 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Nu, însă o să trebuiască să îl plătești în cele din urmă. O să ai o rată mai mică și contractul o să se extindă cu un preț mai mare și pe un termen mai lung.

| Copaci_Liviu_1981 a răspuns:

Nu iti pune poprire pe salariu atat sunt trecut prin dou chestii de genu asta ...si nu are voie mai mult de 30% din salariu pe luna doar daca ai mai multe atunci trece la 50 %