| Alien a întrebat:

Daca fac un imprumut la Provident si nu mai platesc ce imi poate face?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

O sa te execute silit, caz in care vei suporta si cheltuielile de executare, de cca 10% din valoarea debitului. Numai bine!
P.S. Si cine vrei sa plateasca in locul tau?

| Alien explică (pentru Ioandelasal):

"Sa plateasca legea" http://www.TPU.ro/......matorilor/

| Ioandelasal a răspuns (pentru Alien):

N-am vazut nici un contract de la Provident, asa ca nu sunt in cunostinta de cauza daca ele respecta intocmai prevederile legale.
Ceea ce-ti pot spune sigur este ca aceste contracte nu sunt nule de drept si nici nule in intregime, vor fi nule numai prevederile care incalca legea. Oricum, chiar daca ar fi declarate nule integral, tot va trebui sa restitui banii, in baza imbogatirii fara just temei. Asa ca s-o crezi tu ca nu vei fi obligat sa platesti, vei plati inclusiv dobanda legala, cheltuielile de judecata si de executare.

| Takocska a răspuns:

Ce fac si alte bancile iau fortat banii napoihappy

| alqaeda09 a răspuns:

Eu zic sa nu faci