Întrebare recomandată | MariusPapoi a întrebat:

Am facut un imprumut la provident si nu am mai platit nimic. Azi m-au sunat sa ma ameninte ca trec la executare silita adica sa imi ia bunuri din casa! se poate intampla asta? a patit cineva asa?

5 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Se prea poate!
La fel ca oricare banca, te poate da pe mana recuperatorilor. Si cu ei nu glumesti.Ei nu au mama nu au tata. Sunt platiti cu un procent din suma recuperata.
Eu nu am inteles de ce nu ai platit! Esti inconstient? Tu nu stiai ca trebuie sa dai banii inapoi? Iar Providentul are o dobanda coplesitoare, pe zile de intarziere si de imprumut!
Sunt camatari cu acte legale.
http://www.financiarul.ro/......e-la-timp/
Sfatul meu este sa restitui ce ai de dat inapoi. Mi-se pare normal!

| Mitrea_Valentina_1986 a răspuns:

Depinde cu ce ai girat(daca ai girat) sunt niste ``camatari``si sora mea are problema cu ei.cel mai bine ar fi sa vb cu un avocat ca sa iti explice contractul pe care il ai cu ei

| Rares2903 a răspuns:

Nu prea pare normal dar este posibil! Eu te sfatuiesc sa faci rost de bani sa ii inapoiezi. Iar daca nu, sa iti cauti cat mai repede un avocat!

| G4ByTzZa a răspuns:

Normal era sa platesti indiferent de unde ai luat! Daca ar face toata lumea asa si ar ramane nepedepsita... happy