| Bucioaca_Yonutz_1988 a întrebat:

Daca pariez ca castiga echipa gazda,iar echipa gazda castiga in reprizele de prelungire/penalty-uri, e castigator pariul meu?

2 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

FOTBAL

1. FINAL 1, X, 2

Definitie: FINAL - Clientul va trebui sa numeasca la momentul completarii biletului de joc rezultatul final al meciului.

Rezultatul final este considerat scorul la sfarsitul timpului regulamentar de joc, la care se adauga si minutele de prelungire, dictate de arbitru.

Eventualele prelungiri ale meciului (reprize suplimentare de prelungire, lovituri de departjare etc.) nu se iau in considerare la stabilirea pronosticului final, exceptie facand cazurile in care acest lucru este specificat explicit pe cuponul de joc.

2. PAUZA-FINAL

Definitie: Clientul va trebui sa numeasca pronosticul atat la pauza cat si la finalul meciului.

Daca un meci este anulat dupa finalul primei reprize, pariurile pauza-final care nu contin pronosticul pentru pauza corect, conform rezultatului inregistrat la pauza, vor fi omologate ca si pierdute. Restul pariurilor se anuleaza (primesc cota 1).

Daca meciul este anulat inainte de pauza, toate pariurile sunt anulate (primesc cota 1)

Acest pariu poate fi oferit si pentru alte sporturi, decat fotbal (exemplu: Hochei "prima perioada / final meci").

| Pool77 a răspuns:

Nu e pierzator!