| Sara2 a întrebat:

Dacă plec de tot în țară e mai bine sa scot tot și să plec cu banii cash sau las contul deschis și scot din țară? Chiar nu știu cum să fac. Și cu cât se trece maxim prin aeroport?

9 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Mergi pe varianta "transfer bancar".

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu inteleg nici măcar de ce te ai gandit la varianta cash. Nu ai niciun avantaj.

Ca idee ai voie sa treci cu maxim 10k euro cash

| Lukasssz a răspuns:

Eu unul nu ma mai intorceam intr-o tara precum Romania, dar eu zic sa iti iei maxim 2k-3k euro

Răspuns utilizator avertizat
| Sara2 explică (pentru hexagonulpentagonal):

Nesimțit mai ești

Răspuns utilizator avertizat
| Sara2 explică (pentru hexagonulpentagonal):

Nu neg că în ziua de azi ar trebui să fim toți nesimțiți. Dar la momentul potrivit, cu cine merită. Nu gratuit, neștiind viața cuiva și cu ce se ocupă.

| Furnicuta000 a răspuns:

Nu as risca sa plec cu mai mult de 5k (chiar daca limita e 10k) pentru ca pot fi confiscati.
Poate poti sa ii pui intr-un cont gen revolut

| cosmogirl a răspuns:

10k euro maxim