| Iuli122122 a întrebat:

Dacă Youtube mi-a acceptat parteneriatul, dar eu nu doresc să scot banii, iar ei raman strict in contul Youtube:
1. Ramane deschis parteneriatul?
2. Banii se strang sau se returneaza?
Dacă se returnează, atunci se inchide si parteneriatul? Rog să raspundă cineva cu experienta...

11 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Unii faceti bani cu Youtube si nu stiti ce sa faceti cu Youtube-ul happy
Voi sunteti cei care nu stiti ce sa faceti cu victoria

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Banii rămân acolo.

| Iuli122122 explică (pentru sadrian46):

Pai si ulterior pot fi scosi?

| Wr3nch a răspuns (pentru Iuli122122):

Normal ca pot fi scosi, si poti sa ii tii in balance cat vrei tu. Nu te obliga nimeni sa ii scoti in fiecare luna.

| sadrian46 a răspuns (pentru Iuli122122):

Din moment ce i-ai câștigat sunt ai tăi. Este ca și cum ar fi într-un portmoneu sau cont al tău acolo. Poți să îi scoți când vrei.

| Iuli122122 explică (pentru sadrian46):

Păi din ce am citit trebuie să ti se fi activat contul adsense ca să iti poate fi transferati Youtube. Dacă nu are unde sa iti verse soldul pe luna aia, merg inapoi de unde au venit, din anunturi, din publicitate...
Acum nu stiu sigur daca asa e si voiam(voiam) (nu stiu forma corecta cred ca ambele) dacă este adevărata chestia pe care am citit-o...ptr ca nu e din sursa sigura

| sadrian46 a răspuns (pentru Iuli122122):

Dta nu ai înțeles bine.
Contul Adsense colectează banii în altă parte, nu are legătură directă cu un cont You Tube.
Astfel citește despre contul Adsense și vezi cum funcționează el.
Cine să îți verse soldul pe luna aia? Ele nu vin din publicitate într-un cont You Tube doar dacă ai cu You Tube o relație specială. Despre asta poți citi pe You Tube.

| Iuli122122 explică (pentru sadrian46):

Păi in sectiunea „generarea de bani" in sectiunea din contul meu Youtube scrie clar că este asociat cu un cont Google Adsense. La un timp anume, din ce stiam Youtube trimite banii de la ei in acel cont „Google Adsense" asociat cu canalul. Iar de acolo, din Google Adsesne aleg metoda de retragere. Doar că eu NU doresc să scot banii pentru. că NU pot avea momentan un cont Google Adsesne eligibil. Astfel, dacă nu doresc să mi se trimită in Adsesne, ei raman in balanta Youtube? Dacă raman, sa zicem ca raman, dar pana cand? Eu as avea posibilitatea sa fac un cont Google Adsense prin aprilie 2021. DAcă fac atunci, toti banii din octombrie-aprilie unde vor fi dacă nu au avut unde fi transferati? Că asta nu spune NICĂIERI!

| sadrian46 a răspuns (pentru Iuli122122):

Dacă nu poți avea un cont Google Adsense, nu văd cum poți face bani pe You Tube. Doar ți se pare. Acel cont Google Adsense nu poate fi decât un cont Google Adsense al tău, nu un cont oarecare, așa în aer. Cănd ai un cont de generare de bani pe You Tube, nu devii automat posesor al unui cont Google Adsense, sunt două afaceri separate. Dacă nu ai așa ceva, nu are unde să îți depoziteze banii pe care î-ai putea câștiga. Pur și simplu nu se poate.
Să îmi dai linkul unde scrie asta.

| sadrian46 a răspuns (pentru sadrian46):

Https://support.google.com/youtube/answer/72857?hl=en
Ways to make money in the YouTube Partner Program
Advertising revenue: Get ad revenue from display, overlay, and video ads.
Minimum eligibility requirements to turn on monetization features.
Ad revenue - Be at least 18 years old, or have a legal guardian older than 18 years of age who can handle your payments via Adsense.
Aceasta este cerința. Să ai 18 ani, ca să poți opera, mânui, utiliza Adsense ca să poți primi acolo plăți.
Altfel nu poți, nu câștigi bani cu ei. Nu poți genera, crea bani cu ei, dacă nu ai 18 ani. Astfel, până la 18 ani nu vei primi nici un ban de la ei. Ai 18 ani, ai cont Adsense, ai bani. Dacă nu, nu.

| Iuli122122 explică (pentru sadrian46):

Ma gandeam că pot fi acumulati pana la 18 ani adică in cateva luni.
Dar dacă dau canalul cu totul cuiva care are 18 ani? Eu nevrand sa mai iau vreun ban din asta... Pur si spimplu sa dai contul să se ocupe el? Cu tot cu contul Youtube, etc?