| Yoyo12345 a întrebat:

Dacă pun bani în contul cuiva? Persoana aia vede ceva date despre mine? Cum ar fi adresa sau ceva de genu? Nu am pus niciodată, cum se procedează p. S nu știu dacă am pus bine categoria))

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Aiureala. Nu afla decat numele si suma. Angajatii bancii nu spun date despre clientii lor nici mamelor lor. Nu-i voie! Pe ordine de plata (Cred! Nu mai tin minte ca n-am mai lucrat de mult cu ele) exista un loc pentru mesaje. Scrii doar ce vrei tu.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Va vedea numele tău și can atat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai nevoie de codul IBAN al destinatarului. Adica cel caruia trebuie sa ii faci depunere numerar va trebui sa ii dea acel cod IBAN. Apoi mergi la banca la casierie si ceri sa faci depunere cu suma X in contul X. Ai nevoie de buletin OBLIGATORIU. La banca nici nu te baga in seama fara buletin. Informatii cu pers. care a facut transferul poate sa afle detalii despre tine numai daca el/ea solicita asta angajatilor de la banca.