| Sintion_Cristina_1974 a întrebat:

Dacă soțul are un dosar de executare silită pe numele lui eu mai pot face un crecital la bancă doar pe numele meu, și la ce bancă?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Probabil vei putea daca dovedesti ca ai istoric curat, ca ai serviciu de minim 12 luni si poti face dovada platilor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună, depinde de foarte multi factori. Dacă soțul tău este executat silit din cauza unei neplătite a unui împrumut (la bancă), s-ar putea să fie o problemă. În rest, nu văd de ce ar fi. Cel mai bine mergi la bancă si stai de vorbă cu un reprezentant de acolo, fiecare bancă are propriul sistem de oferire al creditelor.