| Tsunade99 a întrebat:

Daca unul dintre parintii unui copil lucreaza in Austria cati euro poate primi parintele alocatie pentru copil de acolo? Conteaza si daca invata bine copilul?

1 răspuns:
| Bubbchac a răspuns:

Depinde de cati EURO castiga acel parinte. El este obligat prin lege [ daca sunt divortati parintii ] sa trimita 25% din salariul lui. Pai, conteaza daca invata bine, dar thinking de fapt ce conteaza, daca iti iubesti copilul, ii trimiti cati are nevoie. Dar la mine a fost la fel. Parintii mei sunt divortatii. Am terminat cu 9.90, ma rog, nu prea m-am ostenit sa invat. laughing Astazi tata m'a dus la cumparaturri de vreo 3 milioane si ceva, ma rog. Nu cred ca iti pasa tie de asta. laughing Pai, depinde si de cum este parintele. Daca vrea, poate sa nu trimita nici un ban. Atunci trebuie facuta reclamatie. El poate face inchisoare.winking Sper ca te'am ajutat cat de cat. Bye bye! kiss