| Arex a întrebat:

Ce parere aveti despre parintii sau parintele care pleaca in alta tara si isi lasa copilul singur, in grija ceiluilalt parinte sau in caz de pleaca amandoi in grija rudelor? Chiar daca situatia materiala se imbunatateste, credeti ca un copil poate suporta cativa ani sa stea singur?

4 răspunsuri:
| bObby123 a răspuns:

Parintii s-au dus sa munceasca in strainatate pentru binele copilului in prmul rand.
Eu zic ca un copil poate rezista si fara parinti.
Dar totusi am vazut atatea cazuri cand copii se sinucideau de dorul parintilor...

| Iasyxd a răspuns:

Nu.este foarte greu pentru un copil. Parintii mei s-au despartit si mama a plecat in alta tara si nu am mai vazut-o din septembrie si chiar daca am 15 ani tot imi este foarte greu.

| IchigoWolf a răspuns:

Depinde, intai de relatia dintre copil si parinte. A doua, depinde si cat timp... un copil poate "rezista" (emotional) cateva luni, insa este greu la cativa ani. Si depinde daca pleaca numai un parinte sau ambii. Eu una consider ca un copil ar trebui sa aiba macar un parinte (sau o persoana care ii este ca o parte din familie, nu pe cineva strain ori aproape strain)

| Cassie22 a răspuns:

Pentru un copil nu este greu pana ce te obisnuiesti.Iti doresc succes.