| Florentin01 a întrebat:

Dacă vreau să comercializez în magazinul online filme și jocuri, este recomandat să închei un contract de furnizare cu distribuitorul original sau cu orice magazin? Spre exemplu, dacă vreau să vând Grand Thelft Auto (GTA) încheiat contractul cu Rockstar North sau si cu altcineva? Cu cine este indicat? Mulțumesc anticipat și rog seriozitate!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este indicat sa inchei contractul cu distribuitorul jocului. Daca o sa cumperi de la un furnizor en-gros vei plati mai mult pe produs. Vei plati si mai mult daca o sa cumperi de la un magazin en-detail (desfacere cu amanuntul).