| Cosmin_9592 a întrebat:

Daca vreau sa cumpar un iPhone la ce ar trebui sa ma uit sa vad daca nu e o copie?

Răspuns Câştigător
| PCDemon a răspuns:

Ai grija fiindca unele pot fi copii! Asa ca, cere acordul celui care ti-l vinde sa poti sa te uiti la bateria lui!
Daca pe bateria lui scrie ceva de genul ''iPhone is an Apple Mark from U. S. A'' si mai scrie si ''Maded in U. S. A'', atunci este un iPhone original!
Sper ca te-am ajutat! big grin

1 răspuns:
| Kylexy a răspuns:

Uita-te la camera daca camera are lupa spre albastru atunci e china daca nu are nici o culoare atunci e original dar difera si touch-ul porneste tel blocheaza tel si apoi deblocheazal daca cursorul acela nu se tine dupa deget atunci tel e china