| ferdinando a întrebat:

Funda ..Cine ma ajuta cu un lucru Vreau sa-mi cumpar un iphone 4 dar ma tem sa nu fie replica.Cam ce ar trebui sa stiu?

Răspuns Câştigător
| MCG a răspuns:

Pfff...singura chestie pe care o pot recomanda e sa:
unlock-ul si meniurile trebuie sa functioneze/actioneze la cea mai usoara atingere. nu ar trebui sa fi nevoi sa apesi deloc. tot la capitolul asta incearca discret si usor sa apesi pe o aplicatie atingand doar cu unghia, fara sa atingi si cu degetul. daca nu functioneaza meniul atingand doar cu unghia e OK.
- intra in poze si fa un gest multitouch (vezi youtube) daca funtioneaza zoom-ul iarasi e ok.
- intra in settings>general>network si ar trebui sa ai meniu de on/off pentru 3G
- tot in settings intra in Wi-Fi si verifica posibilitatea pornirii Wi-Fi (ca sa fi sigur ca nu are cipul de wireless defect)
- daca iti da voie vanzatorul (pentru ca se foloseste conexiunea de internet) porneste google maps si verifica functionalitatea gps-ului (daca iti arata pozitia corect pe harta). in caz ca are deja instalat igo sau navigon porneste unul din el si din nou verifica pozitia si functionalitatea modului GPS.
- verifica functionalitatea corecta a butoanelor harware. on/off (lock/unlock) de sus, volumul si mute de pe lateral si butonul central de pe fata.

- daca il iei ai grija ce update faci sa nu te trezesti ca ramai cu el blocat. (desi acum exista unlock/ jailbreak cam pentru orice model)

| ferdinando explică (pentru MCG):

Ai Iphone 4?

| MCG a răspuns (pentru ferdinando):

Sunt specializat pe tot ce foloseste software sau firmware...Laptop-uri, PC-uri, tablete, telefoane, GPS-uri, absolut orice care are soft...

| ferdinando explică (pentru MCG):

Imi spui te rog daca pe tableta serioux s900tab ma pot uita la video pe youtube ca daca nu pot mai bine no o cumpar.Te apreciez

| MCG a răspuns (pentru ferdinando):

Caracteristici speciale:

G-sensor
Adobe Flash 10.3
Suport web video

G-sensor este pentru miscare, Adobe Flash(player) e pentru redare video la fel ca si la PC iar Suport web Video...e exact ce vrei tu, permite sa vezi video pe net! Cumpar-o fara griji, poti vedea filme pe net cu ea...

| ferdinando explică (pentru MCG):

Mersi.

| ferdinando explică (pentru ferdinando):

Dar asa ca schema ce telefon ai?

| MCG a răspuns (pentru ferdinando):

Am avut pana acum 3GS si un Nokia 8600 Luna...Acum nu ma mai pasioneaza tehnologia in cadrul telefoanelor!

| ferdinando explică (pentru MCG):

Imi spui cum te adaug la prieteni daca vrei?

| MCG a răspuns (pentru ferdinando):

Ai reusit, am primit cererea...dar daca vrei sa vorbim ma poti cauta pe messenger (mihai_calin96)

| ferdinando explică (pentru MCG):

OK.Acum te bag in lista

| MCG a răspuns (pentru ferdinando):

In regula!