| anonim_4396 a întrebat:

Dati-mi exemple de servicii financiare nebancare, de cati bani ar trebui sa dispuna o persoana sa se bage in asemenea afaceri?

4 răspunsuri:
| ASIGURATORUL a răspuns:

Intermedieri financiare-asigurari...de exemplu

| PetreConstanta a răspuns:

Daca nu va suparati ce intelegeti prin servicii financiare nebancare ca sa putem vb acelasi subiect

| filipm2001 a răspuns:

Pai celmai cunoscut serviciu financiar nebancar este leasing-ul. Adica iti imprumuta niste bani dar tu nu vezi banii si nici nu poti sa depui la ei intr-un depozit alta suma de bani decat ceea ce ai de restituit (pentru transferuri sau dobanda, etc.)
Si cred ca e cam scump sa dai credite pentru ceva masini si utilaje, nu? As zice ca ar trebui cateva zeci (daca nu chiar sute) de milioane... de euro.
Succeswinking

| alinutzu7 a răspuns:

Intrati pe cel mai funny blog http://alin-smile-everyday.blogspot.com/