| TheViolinMaster7 a întrebat:

Cam cati bani se fac din youtube?
Dati-mi exemple de genu:1000=1 dolar

2 răspunsuri:
| nutuxcristian a răspuns:

Se calculeaza asa: dupa ce faci 10.000 vizualizari la un clip, pornind de la acest prag, urmatoarea vizualizare se plateste cu 0.03 centi. Spre exemplu: 10.002 vizualizari, primesti 0.06 centi. Cel putin, in Canada as este.

| vioricavio a răspuns:

In Canad poate o fi, dar in Romania toate sunt pe dos laughing
Ce stiu sa ti spun este ca eu am 15000 de vizualizari si nu am vazut un cent macar happy Tot ce stiu este ca pentru reclamele afisate la tine pe clip se fac licitatii.Si in functie de cat liciteaza cel care vrea sa si faca reclama, primesti si tu ceva.