| HentaiFan1998 a întrebat:

De cate lucruri am nevoie pentru a cumpara o arma?(Excluzand banii si permisul de arma big grin)

1 răspuns:
| CodrutElian1990 a răspuns:

Cazier, certificat medical si... justificarea ca este nevoie sa ai o arma.

Adica trebuie sa stii ca numai anumite categorii de persoane au dreptul sa aiba si sa poarte arme.

Adeverirea necesitatii posedarii unei arme nu se cere la arma de vanatoare, dar aici trebuie sa fii membru al Asociatiei vanatorilor din Romania.