| Branza_Marius_1990 a întrebat:

De ce am nevoie sa fac un împrumut la banca?

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Unele banci accepta si 3 luni de munca. Mergi la banca si intreaba. Nu te apropia de IFN-uri.

| Ionutqp a răspuns:

Poti face credit la banca daca ai un venit stabil dintr-un contract de munca. Trebuie sa fi lucrat minim 6 luni inainte de a face cererea de credit.
Exista numeroase tipuri de credite, cu garantii imobiliare sau cu giranti persoane fizice sau fara nici un fel de garantii. Fiecare banca are o politica diferita de creditare (conditii, dobanzi, etc).
Asa ca cel mai bine du-te la respectiva banca si intereseaza-te.