| anonim_4396 a întrebat:

De ce am nevoie sau ce pasi ar trebui sa-i urmez pentru am deschide un magazin alintar si un mic barulet?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In primul rand trebuie sa infintezi o firma, de preferinta SRL si primul pas este sa depui, cel putin, capitalul social minim(200 lei) la o banca si apoi sa mergi la Oficiul Registrului Comertului din judetul tau pentru rezervarea denumirii firmei. Tot aici afli actele de care ai nevoie, costurile infintarii si iti pot redacta actul constitutiv. Succes si numai bine!