| Beats_JuNky_1995 a întrebat:

Salut, ce pasi ar trebui sa urmez pentru a avea o relatie?

12 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Atractie fizica -comunicare-atasament romantic

| Beats_JuNky_1995 explică (pentru RAY):

Nu stiu sa comunic cu o fata incat sa o fac sa se simta bine toate ma vad un baiat la care nu ai ce vedea nici nu stiu cum sa incep o conversatie ca ma tem ca ma va respinge sau nu ii voi capta atentia

| Violleta2022 a răspuns:

1. Sa gasesti o fata care-ti place
2. Sa-i vorbesti si sa-i ceri prietenie
3. sa-ti accepte prietenia si aveti o relatie
4. sa incerci sa-ti mentii relatia, fiind politicos, respectuos si dragastos.

| Beats_JuNky_1995 explică (pentru Violleta2022):

Si cum as putea sa scap de timiditate si sa am incredere in sine?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Beats_JuNky_1995):

In primul rand, timiditatea nu este o boala!
Ca atare, poti scapa foarte usor de ea, daca-ti faci curaj si privesti in jur, zambind oamenilor si pe cei care-i cunosti, salutandu-i chiar.
Astia sunt primii pasi, care se fac in general catre toata lumea, fiind un lucru de bun simt: sa saluti pe toata lumea, cand intrii intr-o incapere, sau cand te intalnesti cu cineva, in special daca este mai in varsta ca tine.
Daca iti place de o fata, incepe prin ai zambii de fiecare data cand o intalnesti si a te uita in ochii ei. A doua zi poti sa-i faci curaj sa o saluti si a trei-a zi, chiar potis a o intrebi ce face.
Daca primesti raspuns de la ea, atunci poti sa-i spui ca este draguta si ca doreste sa vorbesti cu ea, daca vrea si ea bineinteles.
Cu alte cuvinte, ii dai intalnire.
Daca spune ca vrea, atunci cand puteti si unde este comvenabil pentru amandoi.

| Beats_JuNky_1995 explică (pentru Violleta2022):

Tocmai sunt respins

| RAY a răspuns (pentru Beats_JuNky_1995):

Tu esti acolo in poza?

| Beats_JuNky_1995 explică (pentru RAY):

E o poza veche cand aveam 15 ani

| Plato a răspuns:

Nu exista pasi de urmat, nu e o stiinta, e ceva firesc si natural.

| ywar a răspuns:

De ce crezi ca pentru asa ceva exista o reteta?
Ai nevoie de o fata cu capul pe umeri in primul rand. Ispita este la tot pasul.

| HHTR a răspuns:

Bani frate, dacă ai bani nu îți mai trebuie pași. pur și simplu vin și fure ca furnicile la zahăr? ma rog de panarame vorbesc

| Beats_JuNky_1995 explică (pentru HHTR):

Ai dat si tu un raspuns sama *** pe el