| SilentRain a întrebat:

De ce creste moneda euro?

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Scade leul nu creste euro

| gabicoo a răspuns:

Nu crește € scade leul pentru că suntem noi rupți în fund.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Moneda € nu creste problema e la noi, Romania nu mai produce nimic din 2000 si din cauza ca nu produce nimic moneda leul scade drastic si in fata celorlate valute iar viata devine tot mai scumpa si de rahat. Deci cu alte cuvinte daca continua sa scada vom ajunge la inflatie economica si vom fi faliti exact ca Grecia in 2014.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Din 1989 pana la 1 ianuarie 2007 industria si economia tarii au fost distruse si vandute la fier vechi + ca guvernul a vandut tot deci cu alte cuvinte leul nu va mai creste nicio data + de asta se doreste depopularea tarii pentru ca aici NU MAI E DE TRAIT.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

SilentRain hai sa iti spun eu ceva ce probabil nu sti. Daca ramai in Romania o sa iti para rau mai tarziu, asa au spus si cei care in 1992 aveau 23 de ani si au plecat din tara iar in 2010 cand s-au intors sa isi vada rudele au gasit tara in halul in care este ea acum adica si mai de rahat. Treaba e ca noi nu mergem intr-o directie buna ba din potriva mergem din rau in mai rau in fiecare an asa a fost si inainte de 1989 am mers din rau in mai rau asa ne-a fost soarta. Iti dau un exemplu din fapte reale; in 1993 un barbat din Suceava de 25 de ani a plecat in Turcia la munca ca si bucatar, a lucrat acolo 15-20 de ani si cand s-a intors acasa definitiv i-a parut rau mai tarziu, pentru ca aflase ca sotia la declarat mort in acte pentru ca el cat a fost plecat a pierdut legatura cu ea si nu au mai vorbit, ea nu mai stia nimic de el asa ca si-a refacut viata crezand ca el a murit acolo. La declarat mort in acte i-a facut o pomana ceva acolo si ea a plecat in Spania. Atunci cand el sa hotart sa se intoarca acasa parintii lui si cunostintele din satul din care era au cazut jos din picioare cand l-au vazut pe ulita satului in viata si schimbat total, aproape ca nu il mai recunosteai. Parintii lui i-au spus ca ea (sotia) le-a spus ca el a murit in Turcia si ca i-au incinerat cadavrul, ei au crezuto pentru ca ea ajucat foarte bine teatru si era nefericita ca nu are barbat, asa ca si-a refacut viata (sa se casatoreasca ) cu un alt barbat din Spania pe care la cunoscut in 2003 asa ca ea a fost nevoita sa il declare mort in acte si sa ii minta pe parintii lui (adica parintii sotului). Povestea asta e din fapte reale si ascultand-o iti dai seama ca in RO nu da nimeni doi bani pe tine. La fel muti care au plecat in Italia, Spania, Germania si au lucrat 7-10-13 ani, cand s-au intors le-au parut rau au gasit tara intr-o situatie mai rea de cand atunci cand au plecat si le-au parut rau stind ca puteau sa ramana acolo decat sa mai ramana aici, fara un rost si fara o stabilitate ba chiar nu le-a venit sa creada ca rudele din tara nu ii mai recunosteau pe unii din ei. Multi care au plecat afara au plecat ca sa faca ani de pensie si sa se intoarca in tara linistiti la batranete dar ei nu stiau ce se intampla cu tara in tot acest timp. Problema in Romania nu e doar reprezentata de situatia economica, este reprezentata si de starea societatii pentru ca, cine are ochi sa vada isi da seama ca traim intr-o societate bolnava intr-o continua stare de distrugere, tineretul pleaca pentru ca am ajuns sa traim intr-o tara batrana si infecta plina de ticalosi nenorociti.

Răspuns utilizator avertizat
| Stropdeploaie a răspuns:

Din cauza Datornicilor! Pai imagineaza ti cati Romani au datorii la banci! Crezi ca le ar convenii bancilor sa scada Moneda Euro!

| Adi88 a răspuns:

Dc scade leul atunci?